Ultrazvuk od 20 €

[ivory-search id="2542" title="Custom Search Form"]

USG pohybovej sústavy

Muskuloskeletálna ultrasonografia je v súčasnosti jednou z nových a veľmi sľubných oblastí diagnostiky ochorení pohybového aparátu.

Spektrum stavov diagnostikovaných ultrazvukom je veľmi široké: osteoartróza, artritída, zápaly kĺbových štruktúr, rôzne poranenia  svalov,  šliach a väzov, vykĺbenia kĺbov atď.

 Na rozdiel od röntgenového vyšetrenia ultrazvuk zobrazí aj stav kĺbového puzdra, chrupavky, väzov a samotných kĺbových dutín. Vďaka tomu, že vyšetrenie prebieha v reálnom čase, lekár si môže pozrieť požadovanú oblasť zo všetkých možných uhlov, v pokoji alebo pri záťaži. To poskytuje neoceniteľné informácie pre správnu diagnózu.

Muskuloskeletálny ultrazvuk je neinvazívny, bezbolestný a bezpečný.

Ultrazvuková diagnostika umožňuje vizualizovať všetky hlavné zmeny v pohybovom aparáte, ako sú:

  • traumatické poranenia;
  • zápalové procesy;
  • degeneratívno-dystrofické zmeny;
  • nádorové procesy.

Diagnostika ochorení a poranení pohybového aparátu je zložitá úloha, ktorá si vyžaduje účasť skúsených odborníkov, ktorí ovládajú rôzne technológie a dokonale poznajú anatómiu pohybového aparátu a osobitosti diagnostiky ochorení.

Špecialisti centra Medirad majú bohaté skúsenosti práve v tejto oblasti sonografického výskumu, preto vás pozývame na vyšetrenie do nášho diagnostického centra.