Ultrazvuk od 20 €

[ivory-search id="2542" title="Custom Search Form"]
Domov » Vyšetrenie » USG horného brucha

USG horného brucha

Ultrazvuk sa používa na vyšetrenie brušných orgánov pri bolestiach brucha, poruchách trávenia (nevoľnosť, strata chuti do jedla, zmeny stolice) a rôznych akútnych a chronických procesoch.

Ultrazvuk hornej časti brucha zahŕňa vyšetrenie pečene, sleziny, pečene, žlčníka a pankreasu. 

Pomocou ultrazvuku pečene možno jasne posúdiť jej morfologické vlastnosti. V ideálnom prípade by pečeň zdravého človeka mala vyzerať homogénne, jemnozrnné, s jasne viditeľnými prvkami krvných ciev a žlčovodov. Dôležitou vlastnosťou ultrazvuku je schopnosť detekovať 

patologické zmeny v štruktúre pečene pred objavením sa závažných príznakov a včas začať liečbu.

Pri ultrazvukovom vyšetrení žlčníka je hlavným klinickým cieľom vylúčiť zhrubnutie stien žlčníka (čo môže znamenať cholecystitídu) a prítomnosť kameňov. Diagnostika žlčníka môže tiež odhaliť včasné príznaky stázy žlče a zabrániť tvorbe abnormálneho obsahu žlčníka.

Pri správnej príprave na vyšetrenie je pankreas dokonale vizualizovaný. Ultrasonografia by sa mala vykonať hneď, ako sa objavia prvé príznaky tráviacich porúch alebo zmeny laboratórnych hodnôt, a liečba by sa nemala odkladať.

 Ultrazvuk sleziny je informatívny o príčine zväčšenia. V prípade úrazu brucha sa na určenie rozsahu poškodenia sleziny používa ultrazvuk. 

Zistite stav svojho tela a absolvujte ultrazvukové vyšetrenie hornej časti brucha na klinike Medirad v čase, ktorý vám vyhovuje, a bez čakania v rade!